В наш час застосування крейди можна знайти практично у всіх видах діяльності людства. Крейда є основним природним, екологічно чистим джерелом кальцію та магнію. Не говорячи про її позитивні властивості для людей та тварин, крейда також використовується у промисловості в якості невід’ємної складової готових матеріалів.

Cфери використання крейди:


 

При виробництві пластмас (поліолефіни, ПВХ, термореактопласти)пластмаса
Споживання крейди досягає 55% сумарного використання крейди. Основне призначення крейди у складі пластика служить для корекції білизни, збільшення опірності руйнування при ударі, спрощення обробки і дії як тепло поглинача, для стабілізації екзотермічних процесів в установках полімеризації, для зниження собівартості.

Крейда при виробництві гуми.гума
Крейда використовується для поліпшення зносостійкості, підвищення стійкості та еластичності в різних температурних умовах, економії дорогого каучуку та інших компонентів.

 

Виробництво основи полівінілхлориду (ПВХ).ПВХ
Особливо широко використовується крейда в композиційних матеріалах на основі полівінілхлориду (ПВХ), пвх-труби, внутрішнє облицювання з пвх, підошви для взуття з пвх, пластикові профілі, пластикові карнизи.

 

 

У кабельних пластикатах.кабель
Значні концентрації крейди використовується в обов’язковому порядку в рецептурах для виготовлення оболонок кабелів.Пропорції 50 мас частин крейди і вище на 100 мас частин ПВХ, що становить приблизно 25-30% від ваги готового продукту.

Крейду застосовують також в жорстких (непластифікованих) ПВХ матеріалах.vagonka
При виготовленні профільно-погонажних виробів, таких як — «вагонка», віконні профілі, труби і т.д.Вміст крейди в таких матеріалах — 5-20%.

Широко використовується крейда у виробництві килимів і лінолеуму.linoleum
Для забезпечення і регулювання в’язкості латексного клею, використовуваного для закріплення волокон, надання основі і покриттю необхідної міцності, теплозберігаючих якостей, зниження собівартості.

У виробництві лакофарбових матеріалів крейда займає 20% сумарного споживання.лаки

Споживче призначення крейди у складі лакофарбових матеріалів полягає в регулюванні реологічних властивостей, збереженні атмосферо-стійкості покриттів, корекціі блиску і колірних відтінків в матових фарбах, зниження собівартості.

 

Використання при виробництві паперу (1-35 мкм).paper
Для забезпечення білизни і скорочення використання пігментів.

 

Виробництво скла.склоДля зниження температури плавлення шихти, що значно скорочує енергоспоживання, для поліпшення дзеркальності скла, надання йому додаткової прозорості та термостійкості.

 

Крейда як основа будівельних матеріалів. сумішіЄ основою для виробництва різних видів будівельних матеріалів і сухих будівельних сумішей, шпаклівок, замазок, побілки і фарбувальних матеріалів. Структурний вміст крейди в перерахованих продуктах становить 70-85%.

Підсумовуючи вище сказане, крейда у промисловості використовується для виробництва:полімерів і ПВХ-труб, Антиспріту (нитки для мішків), внутрішнього облицювання з ПВХ, підошв для взуття з ПВХ, пластикових профілів, пластикових карнизів, поліпропіленових гранул, штучної шкіри, віконних профілів, кабелів, фарби, фарби для зовнішнього застосування, промислових фарб, будівельних фарб, концентрованих пластичних фарб, фарб для стель, порошкових фарб (електростатичних), паперу, зубної пасти, жувальної гумки, основи для килимів, акрилових ванн, клею, виробів із повсті, миючих засобів.Використовується крейда також в харчовій промисловісті та сільському господарстві, для підгодовування тварин і птахів, виробництва комбікормів, розскислення грунтів.