Вапно — речовина білого кольору з кристалічною структурою. Його формування відбувається при випалюванні крейди, доломіту, вапняку та інших копалин кальцієво-магнієвого типу. Завдяки своїм в’яжучим реактивним властивостям вапно має дуже широкий спектр застосування в промисловості і народному господарстві,зокрема:

cykorЦукрова промисловість.

У даній галузі вапно відіграє важливу роль в процесі освітлення і видалення нецукрів з дифузійного соку. У цукровій промисловості використовують тільки високоякісне вапно.

harchovaХарчова промисловість.

Вапно є в складі багатьох продуктів у вигляді емульгатора Е-529. Це інгредієнт, який допомагає перемішувати речовини, які є незмішувані за своєю природою (припустимо, вода і масло).

Металургія.metal

Вапно  в металургії застосовується як очищуючий компонент, воно бере участь в процесі шлакоутворення і десульфітації, пов’язує такі небажані для сталі домішки як сірка і фосфор.

Охорона навколишнього середовища.ohrana

Вапно використовується в очищенні промислових газів повітря, нейтралізації стічних вод, оздоровленні навколишнього середовища.

Хімічна промисловість.himija

У даній галузі з комового негашеного вапна та вугілля отримують карбід кальцію, який використовують у синтезі ацетилену. Застосування вапна  при виробництві соди робить її дешевшою для споживача. Вапно комове негашене застосовують у процесах синтезу основних речовин органічної хімії.

Скляна промисловість.steklo

Завдяки вапняковому борошну в процесі плавлення скло набуває твердість і щільність.

Целюлозно-паперова промисловість.bumaga

Використовують у виробництві целюлози з деревного волокна.

Дорожнє будівництво.doroga

Вапно використовується в стабілізації та поліпшенні грунту. Завдяки високій реактивності оксиду кальцію воно відводить з грунту воду, підвищуючи тим самим стійкість і морозостійкість. Вапно застосовують у всіх шарах дорожнього полотна.

Виробництво будівельних матеріалів.strojmaterialu

Вапно є в’язким елементом і надає міцність, використовується у виробництві силікатної цегли,  ніздрюватих бетонів (газосилікату), сухих будівельних сумішей, застосовується для обробки фасадів і т.д.

Сільське і лісове господарство.hozjajstvo

У сільському господарстві вапно і  вапняну муку  застосовують для вапнування кислих грунтів, воно нейтралізує шкідливі кислоти, сприяє відновленню гумусу і здоровому розвитку рослин. Мелене вапно є сировиною у виробництві кормів для худоби, підгодівлею для домашньої птиці.